POHOD PO NAPOLENOVI POTI – POROČILO
Društvo upokojencev Tržič, sekcija pohodnikov, smo se 28. 3. 2023, odpravili po Napoleonovi poti nad Trstom. Oseminštirideset pohodnikov je avtobus zapeljal do Občin in pri obelisku se je pričela naša pot, ki je bila dolga 8 kilometrov. Pot nas je zelo navdušila z čudovitim razgledom na morje, oddaljeni grad Miramare in v ozadju zasnežene gore.
Po krajšem počitku, pri templju Monte Grisa, veličastni stavbi iz betona in stekla, smo se odpravili nazaj proti izhodišču pod slikovitimi plezalnimi stenami, pred naseljem Borgo San Nazario. Pot ni bila naporna, ves čas nas je spremljalo sonce, rahel veter in dobra volja. Pot je bila krožna in malo stran od obeliska nas je že čakal Dražen z avtobusom. Zapeljal nas je skozi mesto Trst do gradu Miramare, ki smo ga občudovali, že od daleč. Notranjost gradu si nismo ogledali, občudovali pa smo čudovit botanični vrt. Tu smo spili še zadnjo kavo in polni lepih vtisov, smo se vrnili nazaj domov.
Lepo smo se sprehodili in lepo smo se imeli, pa se vidimo spet na naslednjem pohodu, ki bo po Ivanini poti v Podbrezjah.
Lep planinski pozdrav, Dragica Štalc



